FinnSub

Materiály

It's Elemental

Materials 1st stage

V podstatě jde o raketové inženýrství

Průlomové novinky vyžadují nový přístup 

Potom, co jsme vyvinuli první celotitanovou automatiku na světě, jsme stáli tváří v tvář otázce, co bude dál? Úspěch modelu T1 potvrdil, že potápěči chtějí vybavení zrozené z nového přístupu. Přijímají nové materiály, design a uvědomují si výhody zvýšeného výkonu. Proto jsme spustili razantní program výzkumu a vývoje, abychom našli nové materiály a provedení, které by zlepšily zážitek z potápění uživatelům všech úrovní.

 

DNA Atomic vychází z kovů

Každý návrh produktu Atomic Aquatics začíná pečlivým výběrem perfektního materiálu. Nenecháváme se omezovat cenou nebo výrobní náročností. Zajištění nejlepšího výkonu prostřednictvím výběru toho pravého kovu je prioritou číslo jedna. V mnoha případech to vyžaduje vývoj nových výrobních procesů, v potápěčském průmyslu zatím nezažitých.

 
 
Za vším stojí TITANIUM TITANIUM logo

Titan je perfektní materiál pro prostředí oceánu.
Titan je pevný jako ocel a zároveň váží polovinu. Titan je inertní k mořské vodě, zatímco ocel rezaví, nechráněná mosaz zezelená a koroduje, v hliníku se tvoří póry. I když je titan kov velmi vzácný, drahý a obtížně zpracovatelný, Atomic vyvinul cenově efektivní procesy. Nyní si mohou potápěči užívat lehkosti, vysokého výkonu a minimální údržby automatik Atomic.


I když vše začalo titanem, Atomic přijal filozofii hledání materiálů, které dokonale propojuje s designem, což dáva potápěči možnost výběru.


It’s Elemental

Písmeno v názvu našich automatik označuje klíčový použitý materiál.

  • T2x – Titanium
  • ST1 – Stainless Steel/Titanium
  • M1 – Monel
  • B2 – Brass (Mosaz)
  • Z2/Z2X – Zirconium (Zirkon) 

 

Titan

Alloy Ti-6AL-4V
Titanium-Alumunium-Vanadium

Titan je elitní materiál pro automatiky. Slitina titanu Atomic se stala naším „signature“ kovem a zaujala místo základního kamene všech dalších produktů. Poskytuje výjimečnou pevnost, je velmi lehká a hrdě odolává korozi. Slitina titanu Atomic dává produktu extrémní odolnost proti korozi - je schopna být v moři 300 let bez známky koroze. Naše titanové díly vznikají vysoce přesným strojním obráběním a nepotřebují další pokovení.316 Stainless Steel (Nerezavějící ocel třídy 316)

Iron-Chromium-Nickel 
Automatika Atomic ST1 je vyroben z SS 316 a nabízí tak potápěči volbu kovu šetrného k životnímu prostředí. Nerez je velmi pevný a korozi odolný kov s krásným povrchem vzniklým strojním obráběním. Výroba nerezu je šetrná k životnímu prostředí, nerezová ocel je 100% recyklovatelná. Tento materiál nevyžaduje dodatečné pokovení a je téměř stejně odolný proti korozi jako Titan.


Monel

R405 Nickel-Copper
Monel byl vyvinut speciálně pro mořské prostředí. Slitina Monel od Atomic je co do pevnosti srovnatelná s ocelí a vyznačuje se excelentní odolností proti korozi v mořské vodě. Vlastnosti Monelu z něj dělají nejlepší volbu pro komponenty čelící hořlavosti v prostředí stlačeného vzduchu obohaceného kyslíkem, jako je Nitrox. To umožňuje automatice M1 pracovat se směsmi kyslíku až do 80% při dodržení určitých pravidel. Monel nevyžaduje pokovení.


Pochromovaná mosaz (Brass)

Slitina třídy C36000
Atomic pracuje s mosazí C36000, aby nabídl potápěčům možnost cenově dostupného a zároveň vysoce koroziodolného materiálu. Není mozaz jako mosaz. Tato mosaz je ale ta nejlepší pro naše využití. Atomic zde také vyvinul ještě odolnější pochromování typu 3 (tvrdochrom), který chrání mosaz proti sebemenšímu škrábnutí, či ztrátě lesku.


Zirkon

ZrN Nitrid PVD pokovení
Nitrid Zirkonu od Atomic je vysoce korozi odolný a supertvrdý kov používaný jako ochranná vrstva přes pochromované mosazné součásti v automatikách Z2. V našem PVD (Physical Vapor Deposition) procesu je Nitrid Zirkonu ve formě výparů nanášen ve vakuové komoře na chromovanou mosaz. Výsledkem je dramatický nárůst odolnosti vůči korozi oproti běžnému pochromování. Přidání Nitridu během PVD nanášení zvyšuje tvrdost a mění obvyklý šedavý povrch kovu na jasně zlatavý.