FinnSub

Filosofie značky Ocean Reef


Italská společnost OCEAN REEF, Inc. se vyvinula v průběhu 50. let z malého obchodu s potápěčskou výstrojí, kde se ručně vyráběly masky a ploutve, na vedoucího výrobce celoobličejových masek a podvodních komunikací. Dnes má tedy více než padesátiletou tradici. Za dobu své působnosti výrazně ovlivnila potápěčský svět svým inovativním přístupem. Neustále přijímá nejnovější výzvy naší doby. Ve třech továrnách na dvou kontinentech vyvíjí nové technologie, výrobní postupy a špičkový design.

Přístrojové potápění se postupně rozvinulo z aktivity několika málo expertů do záliby miliónů lidí po celém světě. Za posledních 20 let byla potápěčská výstroj natolik vylepšena, že se kompletně změnil způsob, jakým se potápíme a bezpečnost i komfort při pobytu pod vodou se neuvěřitelně zvýšily. filosofie

Během půl století působení v potápěčském průmyslu společnost OCEAN REEF pochopila důležitost profesionálního i komerčního potápění pro vývoj celého průmyslu. Komerční a profesionální potápěči mají totiž rozdílné motivace pro potápění než-li rekreační potápěči. Potápí se za účelem nějaké důležité služby celé společnosti. Mezi tyto služby můžeme zahrnout cokoliv od práce na ropných plošinách až po výzkum DNA žraloků, od výzkumu a záchranných prací až po potápění se v akváriu. Ať už je záměr jakýkoliv, většina komerčních a profesionální potápěčů vyžaduje špičkový, odolný efektivní, bezpečný a pohodlný potápěčský systém.

Masky a regulátory jsou tradičně oddělené komponenty. Jejich oddělení způsobuje, že zbylá část obličeje je vystavena vodě a působení okolního prostředí, tedy i ztrátě přirozeného tělesného tepla. Lidé primárně dýchají nosem, zatímco ústa používají pro komunikaci. Proto je používání oddělené masky a regulátoru pro člověka nepřirozené. Pokud uvážíme prostředí, časové požadavky a úkony, které se při většině komerčních a profesionálních ponorů musí provést, zdá se býti zcela logické, že je zapotřebí nejodolnějších, nejvýkonnějších, nejbezpečnějších a nepohodlnějších potápěčských systémů. Proto OCEAN REEF vyvinul celoobličejovou masku (masku s integrovaným regulátorem) s podvodní komunikací nazvanou Neptune System. Integrováním těchto dvou součástí výstroje do jednoho kusu lze vyřešit hned několik problémů: jsme lépe tepelně izolování, můžeme přirozeně komunikovat, máme širší zorné pole rozhledu a samozřejmě neporovnatelný komfort. Tento systém snadno dosahuje vysoké odolnosti, výkonu, bezpečnosti, komfortu a dalších mnoha parametrů, a to technicky špičkovým a uživatelsky přátelským způsobem.

filosofie2Revoluční celoobličejové masky značky OCEAN REEF, řady Neptune Series jsou produkty intenzivního výzkumu a cenných zkušeností získaných při vývoji a výrobě vojenské ochranné výstroje. Suchozemské verze našich celoobličejových masek si získaly mezinárodní uznání pro použití v civilním sektoru a byly přijaty na specializovaných odděleních v bezpočtu vojenských a obranných organizací pro použití v jaderných, biologických a chemických operací (NBC). Od Programu národní bezpečnosti ve válce v Perském zálivu po expedice na Antarktidu, od vojenského použití až po výzkum vesmíru, od komerčních po rekreační aktivity. Projekt vývoje celoobličejových masek, který odstartoval v roce 1985 a obsáhl přes 50 různých typů masek, přinesl paletu produktů pro různorodé podmínky a použití. Díky vývoji řady Neptune Series pro použití pod vodou je OCEAN REEF známá jako „značka celoobličejových masek“, ať se potápíte kdekoliv.

Profesionálové používají celoobličejové masky zejména proto, že je chrání v extrémních podmínkách a až do vytvoření systému Neptune byly celoobličejové masky dostupné prakticky jen jim. Celoobličejové masky OCEAN REEF však znamenají revoluci v potápění. Nabízejí největší zorné pole, skvělý komfort, výjimečnou spolehlivost, vysokou bezpečnost, dlouhou životnost a navíc i příznivou cenu. Dovolují tak používání tohoto typu masky všem potápěčům. I rekreační potápěči ocení nesrovnatelný komfort ve všech parametrech. A je tak snadné je používat! Nezáleží na tom, zda jste profík či rekreační potápěč, ani na tom, kolik ponorů máte za sebou. Až si vyzkoušíte celoobličejovou masku, zjistíte, že potápění může mít zcela jinou úroveň.