KURZY POTÁPĚNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY, POKROČILÉ I PROFESIONÁLY

OPEN WATER DIVER (OWD) KURZ

 

Určitě se těšíš na vzrušení a dobrodružství v dosud nepoznaném prostředí – podvodní říši. Jako potápěč s přístrojem poznáš zcela odlišné formy života v nepřeberném množství a objevíš pro sebe svět uchvacující krásy. Oceány, moře, jezera, řeky a zatopené lomy jsou skrytými světy samy pro sebe, které rozšíří Tvoji představivost a podnítí celoživotní zájem. Tento kurz, PADI kurz potápění na volné vodě, Tě vybaví znalostmi a technikami nezbytnými k tomu, abys mohl bezpečně poznávat svět pod vodou.

Ačkoli jsi již možná viděl filmy s potápěčskými záběry nebo fotografie, zjistíš, že poznat svět pod vodou na vlastní kůži je úplně něco jiného než vnímat ho jen tak na suchu. Kromě poznávání fascinujících forem života Tě čekají i jiné zážitky – poprvé si zkusíš dýchat pod vodou a zažiješ i stav beztíže jako astronauti.

Se sbíráním zkušeností se bude tajemství, které potápění obestírá, měnit ve zvědavost, vzrušení a dobrodružství. S odpovídající výbavou, znalostmi a zvládnutými technikami je potápění jednoduché a bezpečné. Můžeš objevovat podvodní prostředí s maskou a šnorchlem jako sportovní potápěč (SKIN DIVER) nebo pokud se budeš potápět do větších hloubek a na delší dobu jako potápěč s přístrojem (SCUBA DIVER).

Většina lidí splňuje potřebné předpoklady k absolvování kurzu: pokud jde o fyzickou kondici, stačí, abys byl průměrný plavec, který se ve vodě dobře cítí, po stránce duševní jsou důležité rozhodovací schopnosti, odpovědný přístup a vnitřní kázeň. Celkový zdravotní stav musí být dobrý, zvlášť oběhový a dýchací systém.

Pro letošní bylo vyhrazeno pro kurzy OWD několik termínů. Jejich náplní je kromě zábavy a přátelské atmosféry převážně učení (kurz se skládá z 5- ti ponorů a 5- ti obsáhlých jednotek teorie).

kurz owdVaše první krůčky do světa vodní říše a s nimi spojené nezapomenutelné zážitky probíhají na luxusním koupališti s krásným okolím. Vaše první pokusy se odehrávají v hloubce 1,6 m, tedy tam, kde stačíte. Po důkladném osvojení si základních postupů Vás učíme další cviky na hloubce 3,6 m, kde si zároveň vychutnáte i stav beztíže. Za 1 celý den intenzivního tréninku Vás naučíme vše, co je třeba pro potápění na otevřené vodě. Odpadá tak neustálé docházení 1x týdně na bazén a vláčení výstroje sem a tam.

Další ponory probíhají na místních jezerech, která se vyznačují obzvlášť čistou vodou. Díky takovéto viditelnosti je vše snazší a ve Vás zůstává krásná vzpomínka na úžasnou přírodu.

Celkově je potápění ve sladké vodě náročnější a proto se toho v našem kurzu naučíte nesrovnatelně více, než při podobném kurzu u moře.

Pokud budete chtít spojit kurz potápění s rodinnou dovolenou, budete stejně vítáni a my se budeme snažit vytvořit poutavý program pro nepotápějící se členy Vaší rodiny (turistika, horská kola, aerobic, tenis, střelba z luků, jízdy na koních, výlet s lamami, společný rafting či paragliding, výlety lodí či parním vlakem po okolí, solné doly, jeskyně, muzea, ale i zdokonalování se v německém jazyce a odpočinek).